Gabinet pielęgniarki

ŚRODA                           08.00 - 13.25

CZWARTEK                    12.25 - 15.00

PIĄTEK                           08.00 - 10.35

Praca pielęgniarki w naszej szkole

Do zadań pielęgniarki szkolnej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 należy między innymi:

1.     Udzielanie pomocy medycznej w urazach i nagłych zachorowaniach.

2.     Ścisła współpraca z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami poszczególnych klas.

3.     Monitoring obowiązkowych szczepień ochronnych, które odbywają się w Przychodniach Rodzinnych uczniów.

4.     Przeprowadzanie testów przesiewowych i kierowanie postępowaniem przesiewowym w stosunku do uczniów z dodatnim wynikiem testów.

5.     Przygotowanie uczniów do badań bilansowych w kl. III, analiza i wykonanie ich wyników.

6.     Prowadzenie wśród uczniów grupowej profilaktyki próchnicy zębów metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi.

7.     Przekazywanie informacji o kwalifikacji lekarskiej do wychowania fizycznego i sportu oraz współpraca z nauczycielami wychowania fizycznego.

8.     Poradnictwo czynne dla uczniów z problemami zdrowotnymi, szkolnymi i społecznymi.

9.     Współpracowanie z dyrekcją i pracownikami szkoły w zakresie tworzenia w szkole środowiska nauki i pracy sprzyjającego zdrowiu uczniów i pracowników.

10.   Prowadzenie edukacji zdrowotnej uczniów i ich rodziców oraz uczestnictwo w szkolnych programach profilaktyki i promocji zdrowia, m.in.: ,,Wolność oddechu. Zapobiegaj astmie", ,,Szkoła bez hałasu", ,,Nadciśnienie tętnicze jako stopień ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego".

11.   Pomoc w przeprowadzaniu badań ortopedycznych w kl. I-III przez specjalistę, a następnie kwalifikacja uczniów na podstawie wyników na gimnastykę korekcyjną.