Szkoła Podstawowa nr 4
im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie


ul. Warszawska 13, 82-500 Kwidzyn, tel. 55-279-38-83, fax. 55-261-50-38
e-mail: sp4@kwidzyn.pl

Godziny pracy sekretariatu szkoły 7.30-15.30


        

Kim jest Janusz?

Przed feriami 25.01.2018r. uczniowie klasy V c  mieli okazję wykazać się sprytem, inteligencją
 i kreatywnością za sprawą  rewelacyjnych gier planszowych. Podczas  lekcji wychowawczej wrzało od emocji
w trakcie planszowych rozgrywek.
  Wszyscy uczniowie doskonale bawili się jednocześnie trenując wiele zmysłów.
Hitem okazała
 się gra typu kalambury „ Kim jest Janusz?” Tu szansą było aktorstwo i pomysłowość.
Słodki poczęstunek
  umilił nam czas  rozgrywek. To wciąż aktualna
i świetna propozycja na spędzenie wolego czasu z kimś bliskim. Skorzystajcie z tej propozycji.


galeria

Zimowe Ptakoliczenie 2018

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Zimowe Ptakoliczenie zorganizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podczas spaceru zaobserwowaliśmy: sroki, gile, sikory bogatki, dzwońce, wróble i dwie kaczki krzyżówki. Wyniki obserwacji zostały przesłane do OTOP.


galeria

III a na Miłosnej

Styczniowe warsztaty  w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa na Miłosnej  przebiegały pod hasłem
 „Z życia dinozaurów”. Dzieci z III a wczuwały się w rolę paleontologów. Pod okiem
 pana Kuby Marciniaka odkrywały  tajemnice tego zawodu. Wiele dowiedziały się o życiu dinozaurów. Pan Kuba zaskakiwał ciekawostkami na temat tych niesamowitych stworzeń. Pracując w grupach uczniowie  mieli okazję poszerzyć i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Przy okazji,
korzystając z bliskiego sąsiedztwa Przechowalni Tymczasowej dla Zwierząt,
dostarczyliśmy kociakom i psiakom zakupioną karmę i nie tylko. Mamy nadzieję , że sprawimy im choć odrobinę przyjemności…


galeria

Finał WOŚP

Dnia 14 stycznia czirliderki z naszej szkoły wystąpiły w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zatańczyły 3 układy taneczne. 

Mam talent

12 stycznia 2018 r. w klasie III d odbyło się wspaniałe, rodzinne spotkanie, na którym mogliśmy podziwiać wszystkie talenty, jakie drzemią wśród uczniów. Były śpiewy, muzyka i taniec, sztuka, nauka, numizmatyka, kulinaria  oraz wiedza z zakresu geografii i motoryzacji. Uroczystość prowadzili Weronika i Szymon. Oczywiście nie zabrakło też nagród! Każdy uczestnik otrzymał piękny puchar ,, Mam Talent 2018”.


galeria

Bożonarodzeniowa szopka

Od kilku  już lat, organizowany jest w naszej szkole konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową szopkę. W tym roku szkolnym wpłynęło 50 prac. Zostały one wystawione do oglądania na korytarzu szkolnym. Komisja mając ogromne kłopoty z wybraniem najładniejszej, postanowiła nagrodzić każdego uczestnika konkursu. Bardzo dziękuję za udział i ogromne zaangażowanie w budowaniu pięknych i często skomplikowanych szopek.
organizator -R. Baran

galeria 

Opatrunek na ratunek

Drodzy Rodzice i uczniowie!  W miesiącu grudniu, zakończyliśmy Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Potrzeba niesienia pomocy afrykańskim dzieciom, trafiła do serc uczniów naszej szkoły.   Zebraliśmy trzy ogromne  kartony, wypchane po brzegi strzykawkami, igłami, bandażami, opatrunkami i rękawiczkami medycznymi.  Za udział i powodzenie tej akcji, serdecznie dziękuję. R. Baran   

Współpraca z polską klasą na Litwie

 W bieżącym roku szkolnym dzieci z kl. Id kontynuują rozpoczętą w 2016 roku współpracę z polską szkołą w Mickunach na Litwie. Na zajęciach dodatkowych uczniowie mieli okazję poznać wiadomości dot. kraju swoich dalekich przyjaciół, jego symboli narodowych, przyrody oraz zwyczajów bożonarodzeniowych. Z prac plastycznych i zdjęć, które otrzymali od zaprzyjaźnionej kl. Ia, wykonali gazetkę, którą zaprezentowali na holu szkoły. Uczniowie z kl. Id brali czynny udział w szkolnej akcji „Rodacy Bohaterom”. Wykonali plakat zachęcający do pomocy i razem z innymi zbierali artykuły spożywcze dla Kombatantów z Kresów. Dzieci razem z rodzicami przygotowały świąteczne paczki dla przyjaciół z Litwy, które przed świętami trafiły do adresatów. Były w nich przybory papiernicze, rysunki i zakładki własnoręcznie zrobione, słodycze oraz książki do nauki języka polskiego. Z dobrego źródła wiemy, że święteczne upominki i życzenia sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci z kl. Id
razem z wychowawczynią pragną podziękować swoim rodzicom, pani dyrektor S. Wojtackiej, pani J. Antosiak z biblioteki
oraz panu G. Gościniakowi za pomoc w zorganizowaniu paczek.


galeria

Wigilia w klasie 5b

21 grudnia 2017 r. nasza klasa spędziła miłe popołudnie podczas klasowej Wigilii. Złożyliśmy sobie życzenia i zjedliśmy pyszne ciasta,
ciasteczka i babeczki. Odwiedził nas również Mikołaj, który przyniósł super prezenty.

Występy Adaśkowych Świetlików

Dnia 21 grudnia koło teatralne Adaśkowe Świetliki odwiedziło jak co roku Dom Pomocy Społecznej aby wraz z pensjonariuszami kolędować przy Jasełkach. Nasi uczniowie w sposób piękny przedstawili historie przyjścia na świat Jezusa. W Jasełkach wystąpili:
Hubert Joniec, Kaja Więckowska, Tatiana Bukowska, Emilka Preuss, Iga Chmurzynska, Weronika Kardzis, Julia Stefaniak, Zosia Słomska, Milena Jasiak, Milena Kepinska, Weronika Kucharczyk, Zuzia Miotke, Nikola Glowienka.
Mieliśmy ten zaszczyt być obecnymi podczas przekazania przez harcerzy światełka betlejemskiego dla Domu Pomocy Społecznej. Następnie koło teatralne pokazało Jasełka dla uczniów naszej szkoły w auli. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy.


galeria

Advent Calendar

Super pomysły, fantazja , kreatywność, poczucie humoru, zaangażowanie – takimi  cechami można scharakteryzować konkurs
 na „ NAJBARDZIEJ POMYSŁOWY KALENDARZ ADWENTOWY”. Uczniowie klas IV-VII waz z rodzicami przygotowali
  wspaniałe kalendarze adwentowe, które prezentowały angielskie wyrażenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
W konkursie przyznano 10 nagród głównych oraz po
  kilkanaście wyróżnień I, II i III stopnia. Nagrody ufundowali: Dyrekcja Szkoły oraz Wydawnictwa „Macmillan” i „ Oxford” Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a sponsorom dziękujemy
za nagrody. Organizatorami adwentowego konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.


galeria

Zapachniało świętami…

15 grudnia w klasie III d zapachniało świętami – piekliśmy ciastka. Najpierw trzeba było zrobić ciasto, potem każdy ,,uzbrojony”
w wałek i foremki wycinał swoje ciastka. Pani Kasia i pani Marzenka - mamy, które nam pomagały, układały ciastka na blachach. Upieczone ciasteczka ozdabialiśmy kolorowymi pisakami, koralikami i perełkami. Nareszcie nadszedł upragniony moment – próbujemy! Ciastka były nie tylko piękne ale i pyszne. Część z nich ładnie zapakowaliśmy i zanieśliśmy do domów.


galeria

Konkurs plastyczny

Dnia 14 grudnia uczeń naszej szkoły Bartek Mazur z klasy I A zdobył 2 miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym
o Tadeuszu Kościuszko. Prace wysyłała na konkurs świetlica szkolna.
 

Pociągiem do Poznania

    We wtorek 12 grudnia br. uczniowie klasy III f  wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Smętowie w ramach projektu "Pociąg do Poznania", dzięki wsparciu spółki PKP Intercity oraz Prezydenta Miasta Poznania, udali się w niesamowitą podróż koleją do stolicy Wielkopolski - Poznania. (czytaj dalej)


galeria

Mikołajkowy Wieczór Naukowy

8 grudnia 2017 r. w SP4 w Kwidzynie odbył się Mikołajkowy Wieczór Naukowy dla uczniów klas starszych, którego organizatorkami  były : Małgorzata Sztadelmajer oraz Dorota Kurkowicz. Głównym celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami nauki, ukierunkowanie ich ciekawości poznawczej świata i zachęcenie do dalszych, już własnych poszukiwań wiedzy. Z relacji uczniów i ich rodziców wiemy, iż impreza okazała się ogromnym sukcesem. GRATULUJEMY!


galeria

Występ Adaśkowych Świetlików

Dnia 6 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie koła teatralnego Adaśkowe Świetliki pt. ,,Legenda o warszawskim Bazyliszku". To przedstawienie było prezentowane w teatrze na Kwidzyńskich Teatraliach. W rolach głównych wystąpili:
Weronika Kardzis i Hubert Joniec, a w postać Bazyliszka wcieliła się Kaja Więckowska.

  

Mikołajki w kl. II B

6 grudnia klasa II b spędziła mikołajki w Mikołajkach Pomorskich. Zajęcia zostały zorganizowane przez pana Tomasza Krupę. Podczas warsztatów uczniowie własnoręcznie wykonywali karmniki dla ptaków zimujących w Polsce. Dzieci były tak zaangażowane, że nawet nie zauważyły Mikołaja, który musiał uruchomić alarm w remizie strażackiej, żeby uczniowie mogli odnaleźć worek z prezentami. Młodzi stolarze byli bardzo dumni z pierwszej samodzielnie wykonanej pracy.


galeria

                                    Mikołajki i bajeczna chemia w klasach III

6 grudnia 2017 roku wraz z Mikołajem do klas trzecich zawitała ,,Bajeczna chemia".
Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się dlaczego nadmiar cukru jest szkodliwy dla naszych organizmów, nauczyliśmy się czytać skład produktów na opakowaniach i samodzielnie zrobiliśmy żelki. Na zakończenie poznaliśmy sekretny przepis na zdrową Nutellę,
który zrobiła dla nas p. Dorota Piepiórka,  prowadząca warsztaty. Było wesoło, ciekawie i pysznie. 


galeria

Sekretny przepis na zdrową Nutellę (patrz)

Konkurs SKO

Dnia 5 grudnia przedstawiciele klas 3 byli w Tychnowach na I Powiatowym Konkursie SKO Mały Mistrz Ekonomii. Byli to chłopcy
 z klasy 3b Maks Springer, Bartek Mazanowski, Filip Kruszczynski. Zdobyliśmy drużynowo wice mistrza ekonomii czyli zajęliśmy
 II miejsce. Jest to duży sukces chłopców bo poziom konkursu był bardzo trudny. Do konkursu chłopców przygotowywała pani Joanna Modzelewska szkolny opiekun SKO.Gratulujemy:-)
 


galeria

Pierwsza pomoc

1 grudnia uczniowie klasy III d, pod czujnym okiem p. J. Modzelewskiej, wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Teraz już wiemy, w jaki sposób wezwać pomoc i jak pomóc osobie poszkodowanej.

KLASA II A PODCZAS XXVII TEATRALIÓW

Grupa teatralna Czar – Baj złożona z uczniów klasy 2 A, podczas XXVII KWIDZYŃSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH „TEATRALIA” zaprezentowała spektakl zatytułowany „Bocian”. Komediowy charakter  przedstawienia oraz świetna gra młodych aktorów spowodowały, że wszyscy obecni  bawili się znakomicie!


galeria

III a w Zielonej Szkole w Brachlewie

Pobyt klasy 3 a w Zielonej Szkole w Brachlewie w dniach 27-28 XI 2017 roku upłynął pod znakiem spotkań z przyrodą w jej naturalnym środowisku. Podczas zajęć z panem ornitologiem  dowiedzieliśmy  się jak rozpoznawać gatunki ptaków oraz jak prowadzić obserwacje. Ogromną frajdą była wyprawa z lornetkami do lasu ! Wystarczyło nam jeszcze sił na popołudniowe harce , budowanie szałasu w lesie oraz na wieczorne ognisko. Rozpierającą nas energię wykorzystaliśmy na andrzejkowej dyskotece. Nasza pani uważa, że każdy z nas na medal zdał egzamin z bycia odważnym i samodzielnym !!!


galeria

Pierwsza pomoc

Dnia 21 i 28 listopada klasa 3 a przeszła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat różnych przodków i ochoczo uczestniczyli w szkoleniu. Prawidłowo wykonywali schemat pierwszej pomocy. 


galeria

Zwierzaki w szkole

         W środę 22 listopada w naszej szkole zagościły zwierzęta hodowane przez uczniów. Przybyły koty, chomiki, myszki, szczury, papuga, żółwie a nawet rybki. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoich podopiecznych, opowiedzieli o ich zwyczajach , upodobaniach, a także wymienili uwagi dotyczące właściwej opieki nad zwierzętami. Wszystkie zwierzęta były pilnie obserwowane przez członków koła przyrodniczego, po czym zostały nagrodzone w różnych kategoriach dyplomami.


galeria

Klasa Id z wizytą w bibliotece

            W dniu 22 listopada klasa Id była na wycieczce w Bibliotece Miejsko- Powiatowej. Przewodnikiem po tym magicznym miejscu była pani Elżbieta Muracka. Najpierw pierwszaki zapoznały się z pracą bibliotekarza
 i dowiedziały się, jak należy zachowywać w takim miejscu. Potem miały okazję zobaczyć barwny i ciekawy księgozbiór dla dzieci. Pani Ela zaproponowała wzięcie udziału w akcji „ Z książką na start” skierowaną
do młodych czytelników i ich rodziców. Każdy z ciekawością oglądał Paszport Młodego Czytelnika oraz
książkę „ O dzieciach, które kochają książki”. Już wiemy co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały również przepiękną wystawę prac mamy i córki, czyli Magdaleny Bobrowskiej
i Marysi Jurkiewicz, których motywem przewodnim jest miś.
Już nie możemy się doczekać następnej wizyty
u p. Eli w bibiotece.


galeria

Konkurs przyrodniczy

14 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się miejski konkurs przyrodniczy ,,Z przyrodą za pan brat. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Weronika Kardzis z kl. III d, Daniel Ossowski z kl. III e oraz
Radek Jankiewicz z kl. III f. Zdobyliśmy III miejsce. Gratulujemy!


galeria

Uroczysty apel

W czwartek 9 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Klasy II b i III f przedstawiły montaż słowno - muzyczny, jak doszło do utraty, a później odzyskania wolności przez Polskę. Został również przeprowadzony  i rozstrzygnięty konkurs wiedzy historycznej
dla uczniów klas III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą
  na temat Narodowego Święta Niepodległości
i wszyscy otrzymali równorzędne nagrody.
Natomiast w środę 15 listopada 2017 r. klasy II b, III f ponownie wystąpiły dla seniorów.
W ten sposób dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza rozpoczęły współpracę z nowopowstałym Domem Dziennego Pobytu Senior Plus w Kwidzynie. Mamy nadzieję, że będzie to również początek budowy swoistego mostu pokoleniowego, gdzie aktywny Senior będzie wzorem dla Juniora.


galeria

III a  i jej spotkanie z rzeźbiarzem Rakiem

Czwartek   9 XI był dla klasy III a niezwykle twórczy, rozśpiewany i wesoły. Niektórzy twierdzą, że był także męczący ! Wszystko to za sprawą wizyty w Pracowni Rzeźby w Rakowcu. Tam pracowaliśmy bardzo ciężko. Tworzyliśmy zabawki z naturalnych materiałów. Każda zabawka była inna , a przez to niepowtarzalna. 
Ich pomysłodawcami i projektantami byliśmy my sami ! W pracy dyskretnie pomagali nam instruktorzy : pan Piotr
i pani Basia.  W przerwie urządziliśmy występy na scenie – była muzyka, taniec i śpiew. Urządziliśmy też wystawę  wykonanych zabawek, a na niej- aniołki, samoloty, szopki, obrazki, domki… Pobyt w Rakowcu zakończyliśmy prawie 3 km spacerem po wsi. Braliśmy bowiem udział w grze terenowej „W poszukiwaniu skarbu”. Aby dotrzeć
do skarbu musieliśmy po drodze  rozwiązywać rozmaite zadania. Na szczęście mieliśmy ze sobą  mamę Natalki i tatę Dawida, którzy okazali się niezawodni.  Spacer był długi, ale udany, zwłaszcza, że pod nogami mnóstwo jesiennych liści. To był dla nas dobry dzień . patrz- https://youtu.be/XtbneP8lk78

Wycieczka do Kauflandu

6 listopada 2017 r. dzieci z klasy 3 e wybrały się do sklepu Kaufland. Zapoznały się tam z działami sklepu oraz odwiedziły gabinet pana dyrektora, magazyny, chłodnię, punkt informacyjny i wiele innych miejsc. Miały także możliwość zaobserwowania na czym polega praca sprzedawcy i w jaki sposób należy dokonywać zakupów. Dziękujemy Pani Joli za zorganizowanie super wycieczki.


galeria

PROJEKT MINI-EKOSZKOŁA

6 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach „Na czym polega zrównoważona
gospodarka leśna i co nam daje recykling", podczas której poznawali zagadnienia dotyczące gospodarki leśnej, produkcji papieru i recyklingu.

Mini-ekoszkoła" to projekt firmy International Paper Kwidzyn skierowany do uczniów klas piątych kwidzyńskich szkół podstawowych mający na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów

 


galeria 

 

Spacer pod pomnik

 

2 listopada w Zaduszki, uczniowie z klasy 3 g odwiedzili Skwer Kombatanta. Zapalili znicze w hołdzie żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny oraz poznali miejsca i daty bitew, w których brali udział.

 


galeria

Jesienne spotkanie kl. I a

 

Dnia 28 października uczniowie klasy I a wraz z rodzicami spotkali się w Przedszkolu AKUKU,
aby wspólnie pobawić się z ,,JESIENIĄ" i przy okazji trochę się poznać. Było wesoło i kolorowo!
Przygotowane zabawy przez zaprzyjaźnione Mamy zachwyciły dzieci, rodziców i oczywiście p. Małgosię.
W tajemnicy dodam tylko, że.... lubimy takie dni!


galeria

Wycieczka do Parku Technologicznego

25 października klasa IIId była  na wycieczce w Kwidzyńskim Parku Technologicznym. Uczniowie poznali różne, alternatywne źródła energii. Zobaczyliśmy jak działa farma wiatrowa, panel słoneczny oraz pompa ciepła. Braliśmy udział w różnych eksperymentach i na własne oczy przekonaliśmy się, że to nie czary- tylko przyroda i pomysły ludzi, którzy potrafią wykorzystać Słońce, wiatr, rzekę do produkcji energii. Wycieczka odbyła w ramach tworzenia projektu ,,Eksperymentuj na wiosnę”. Bardzo dziękujemy za możliwość poznania alternatywnych źródeł energii
p. Leszkowi Czubale.


galeria

Szaszłykowe szaleństwo!

Szaszłykowe szaleństwo w pierwszej klasie?! Tak, to jest możliwe!
24 października uczniowie klasy Ia samodzielnie wykonali przepyszne
  owocowe przekąski na patyku.
Przekonali się również, jak wielką moc mają i dają owoce, zdobywając prawo do zjedzenia zdrowego posiłku
na wybranej lekcji. I to nam się podoba!


galeria

BLIŻEJ GWIAZD

Jak co roku jesienią, uczniowie wszystkich klas szóstych, w ramach lekcji przyrody, wyjechali do grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Odbyli wirtualną podróż do odległych galaktyk podczas zajęć
w planetarium. Pogoda dopisała, a więc przez nowoczesny teleskop mieli też okazję zaobserwować plamy na Słońcu.

 


galeria

Wycieczka do ogrodu

W piękny październikowy dzień uczniowie klasy 3 g wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego
na Miłosną. Spotkali się z panem leśniczym, który opowiedział ciekawostki na temat zwierząt żyjących w lesie oraz roślin
  przygotowujących się do zimy. Miło spędziliśmy czas przy wspólnym ognisku i wesołych zabawach.


galeria

Pola nadziei

Dnia 6 października 2017 r. uczniowie szkolnego koła PCK posadzili żonkile na zielonym terenie przed szkołą. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Wiosną, gdy wyrosną
piękne żółte kwiaty, zostaną one wykorzystane jako wyjątkowy dodatek do sprzedawanych rękodzieł
naszych uczniów. Dochód ze sprzedaży zostanie natomiast przekazany na rzecz podopiecznych
Hospicjum w Kwidzynie. Mamy nadzieję, że naszym  działaniem wesprzemy ludzi w trudnych chwilach życiowych
i choć na trochę  przywołamy uśmiech na ich twarzach. Warto otworzyć swoje serce na potrzeby innych.


galeria

Warsztaty teatralne

Początek października  dla klas III a i III b był wyjątkowo  magiczny i radosny. Uczniowie wzięli udział
w warsztatach teatralnych odbywających się
  w ramach Międzynarodowego Festiwalu Animo Kwidzyn 2017.
Razem z prowadzącym zajęcia, panem Krzysztofem Falkowskim, odkrywaliśmy niezwykły świat teatru magnesu.
  Rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentu spektaklu o rybaku i rybce. Następnie własnoręcznie stworzyliśmy swoje płaskie lalki . Każda lalka zaopatrzona w magnesy  czekała z nami  w kolejce na swoje pięć minut na scenie.
Tym razem
  to my , z pomocą swoich lalek  i pana Krzysztofa, odgrywaliśmy krótkie scenki !  Śmiechu było
co niemiara. Po występie
  lalki wróciły z nami do domu. Już  nie możemy się doczekać  kolejnego  przedstawienia
z ich udziałem. Teraz już wiemy, że teatr-magnes
  to sztuka… Niezła…

 
galeria

Marionetka z papieru

W ramach trwajacego w naszym mieście 12 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ANIMO, uczniowie kl.III f uczestniczyli w warsztatch, które przeprowadził pan Miroslav Duša projektant i scenograf, wieloletni wykładowca na katedrze sztuki lalkarskiej VŠMU  oraz na Wydziale Animacji Filmowej VŠMU
w Bratysławie.
Uczniowie
przeżyli wspaniałą przygodę ... przygodę z papierem. Zwieńczeniem pracy była zabawa
 w tworzenie krótkich scenek i dialogów z wykorzystaniem
  własnego marionetkowego dzieła.

 
galeria

Z wizytą w Straży Miejskiej

Dnia 4 X klasa 1d była na wycieczce w Straży Miejskiej. Nie mieliśmy daleko!
Panowie, Mirek i Wojtek, oprowadzili nas po salach i opowiedzieli o swojej pracy.
  Mogliśmy zobaczyć jak pracują kamery rozsiane po naszym mieście. Pochwaliliśmy się wiadomościami dot. zasad bezpiecznego poruszania się
po drogach. W nagrodę otrzymaliśmy pyszne cukierki. Na koniec wycieczki p. Wojtek odprowadził nas
do przejścia dla pieszych i sprawdził w praktyce naszą wiedzę.


galeria

SOS dla sów

Dnia 30 września br. w klasie III b i III f odbyła się interesująca lekcja w ramach projektu edukacyjnego pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”, którą przeprowadziła pani koordynator projektu, Ewelina Kurach. Zajęcia były wyśmienitą okazją do poznania niezwykłych przystosowań do życia tej wąsko wyspecjalizowanej grupy ptaków. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć pióra sów, wypluwki, obrączki ornitologiczne oraz budki i kosze lęgowe dla tych ptaków. Dzieci były zachwycone zajęciami. Składamy serdeczne podziękowania
pani Elizie Boreckiej-Sobczak
ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie za zorganizowanie cudownych zajęć.


galeria

Ognisko integracyjne

       W sobotnie popołudnie, 1 października, dzieci z klasy 1d wraz z rodzinami spotkały się na ognisku integracyjnym. Były pieczone kiełbaski, ciasta i sałatki. Nie zabrakło spaceru do lasu i wesołych zabaw w terenie. Wszystkim czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze. Już nie możemy się doczekać kolejnego takiego spotkania.


galeria

Dzień Chłopaka w klasie II a

Z niewielkim wyprzedzeniem 29. września w klasie II a odbyły się obchody Dnia Chłopaka.
Nasi
  klasowi dżentelmeni otrzymali  eleganckie muszki i nową piłkę nożną.
Nie zabrakło też laurek od koleżanek z klasy oraz słodkiego poczęstunku.

  

Zajęcia przyrodnicze kl. III a

Wrześniowego, słonecznie jesiennego dnia  klasa III a uczestniczyła  w zajęciach  przyrodniczo-edukacyjnych
w Stowarzyszeniu
  „Eko- Inicjatywa” na Miłosnej. Tam spotkaliśmy się z przesympatycznym panem  Kubą- edukatorem, który opowiadał nam  o wilkach. Opowieści  były ciekawe i zabawne, zwłaszcza, że pan Kuba sam
je improwizował !!! Dowiedzieliśmy
  się, że nawet wilk może być dobry. W przerwie zabawialiśmy się w cudownym ogrodzie zmysłów. Udaliśmy się także na spacer do lasu. Z panem Kubą nie nudziliśmy się ani przez chwilę,
a jego
  szalona zabawa „Szpak” sprawiła, że dość szybko opadliśmy z sił… Na szczęście tylko na chwilę… 


galeria

Ogólnopolski Idea Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy

 W sobotę Szybkie Jednoślady uczestniczyły w ogólnopolskim maratonie rowerowym, którego jeden z etapów odbywał się w Kwidzynie. Nasza drużyna reprezentowała miasto Kwidzyn. Chłopcy wspaniale się spisali i ukończyli szczęśliwie maraton. Po dojechaniu do mety cała drużyna uczestniczyła w imprezach towarzyszących.


galeria

Powitanie jesieni w kl. I-III

22 września 2017 r. uczniowie klas I-III powitali jesień. Podczas apelu, który przygotowali uczniowie klas III d i III e promowano zdrowe odżywianie. Przedstawienie umiliły piosenki o tematyce jesiennej oraz gra na flażoletach. Występ wszystkim bardzo się podobał. Młodzi artyści zostali poproszeni o bis.


galeria

Smaki Jesieni 2017

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała się w festyn SMAKI JESIENI. Jest to impreza o charakterze charytatywnym. Tym razem pieniądze uzyskane ze sprzedaży przetworów i ciast, które tak licznie przynieśli uczniowie Czwórki, zostały przeznaczone na rehabilitację wybudzonego ze śpiączki nauczyciela
Szkoły Podstawowej nr 6 – Pana Macieja Walenczewskiego.
Stoisko naszej szkoły zachwycało kolorami i różnorodnością. Byli tacy, którzy od razu kierowali swoje kroki
ku nam, twierdząc, że: ”Tylko u Was takie dobre wszystko!”
Ową dobroć zawdzięczamy Państwu – Mamom, Tatusiom, Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom … naszych podopiecznych. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i liczymy na pomoc w następnych latach.
   
Koordynator działań-Agnieszka Rychlik


galeria

Wycieczka klasy II a do „ Terenów Zielonych”

14. września dzieci z klasy II a wzięły udział w wyciecze przyrodniczej do cudownego miejsca – firmy
„Tereny Zielone” , której właścicielką jest pani Marianna Kędziora. Babcia Ani Witkowskiej,
pani
  Maria Witkowska, która pracuje w tejże firmie, pokazała uczniom hodowlę różnorodnych roślin ozdobnych
i pospolitych. Dzieci miały możliwość poznania drzewek, krzewów i kwiatów poprzez ich oglądanie , dotykanie
i wąchanie. To było niezapomniane, bliskie spotkanie z naturą. Drugoklasiści wraz z wychowawcą
 
serdecznie dziękują pani Marii Witkowskiej za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.


galeria

Spotkanie klas 1 ze strażnikami miejskimi

 Dnia 13 września w naszych klasach gościliśmy strażników miejskich. Panowie przypomnieli nam zasady przechodzenia przez jezdnię. Pouczająca pogadanka na temat bezpieczeństwa na pewno zostanie na długo w pamięci dzieci.


galeria