Szkoła Podstawowa nr 4
im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie


ul. Warszawska 13, 82-500 Kwidzyn, tel. 55-279-38-83, fax. 55-261-50-38
e-mail: sp4@kwidzyn.pl

Godziny pracy sekretariatu szkoły 7.30-15.30


        

Strażnicy miejscy u pierwszaków

            Dnia 19 czerwca dzieci z klas Ib i Id gościły u siebie strażników miejskich- p. Mirosława Iljina oraz p. Wojciecha Lorka, którzy przedstawili im zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Uczniowie dostali odblaski oraz pomysłowe opaski na ręce. Serdecznie dziękujemy Panom za całoroczną współpracę!


galeria

Nie jest kolorowo

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Stowarzyszenia Traugutt.org pod nazwą „Nie jest kolorowo”. Koordynatorkami akcji były- pani Karolina Bukowska i Anna Orlicka wraz z uczniami z kl. Id. W dniach 7 V- 7VI zbierano artykuły papiernicze dla dzieci z polskich szkół i placówek zza naszej wschodniej granicy. Były to: kredki, ołówki, długopisy, zeszyty, piórniki, mazaki, bloki rysunkowe, plecaki, plastelina, farby, gumki, temperówki, kleje, wycinanki, kolorowe papiery, krepa, czyli wszystko to, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach nauki. Wszystkie zebrane dary trafią do naszych najmłodszych Rodaków z Kresów!


galeria

Warsztaty ekologiczne

We wtorek, 13 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie doświadczeń, eksperymentów oraz warsztatach ekologicznych  w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Pokazy wykonywane przez starszych kolegów wywołały duże zainteresowanie . Nasi uczniowie pod okiem instruktorów mogli wykonać sami wiele ciekawych doświadczeń.


galeria

Konkurs Miniekoszkoła

Klasa 5a została wyróżniona W konkursie ,,Miniekoszkoła – czerpiemy z natury”  dla klas piątych z terenu Kwidzyna organizowanego przez IP. Każdy uczeń tej klasy otrzymał upominek a szkoła pomoc dydaktyczna do nauki biologii. Gratulacje dla klasy .

Czirliderki

Podczas Festynu Rodzinnego naszej szkoły zaprezentowały się nasze czirliderki. Pokazały 3 układy taneczne. 


galeria

Dzień Matki w kl. Id

Dnia 5 czerwca dzieci z klasy Id gościły na zajęciach swoje mamy. Najpierw opowiadały o nich, czytały swoje prace, a potem „trzymały kciuki” za mamy, które miały „bojowe zadanie”- musiały odgadnąć, na którym portrecie są przedstawione. Nie było to łatwe zadanie, ale mamy poradziły sobie wspaniale. Później wysłuchały montażu słowno- muzycznego pt. „Moja mama”. Mamy były bardzo wzruszone i nie ukrywały swoich łez. Od swoich pociech otrzymały „magiczne kamienie” na szczęście.

Gramy w kręgle

 

Popołudnie 29 maja 2018 r. klasa 5 b spędziła bardzo aktywnie, zamiast grać na komputerze uczniowie postanowili zagrać w kręgle.
Na torach rywalizowały ze sobą dwie drużyny. Sportowym potyczkom towarzyszyły ogromne emocje, jednak na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili,
że najważniejsza była dobra zabawa.

 

 

,, Magiczne Dzieciaki "

 

,, Magiczne Dzieciaki " to uczniowie klasy Ia, którzy pewnego dnia postanowili zrobić przedstawienie.
Jakie? Pudełkowe. O kim? O Księznicce Mazence, która miała wadę wymowy i nie mogła znaleźć męża.
Wytrwale ćwiczyli, a przy tym się świetnie bawili. W maju pojechali do Malborka z pudłami i pudełkami
i podczas
  Rejonowych Eliminacji do Konkursu Wojewódzkiego Niebieskie Tarcze zdobyli wyróżnienie :).


galeria

Koło komputerowe bez komputerów?

Na jednym z ostatnich spotkań koła komputerowego, bawiliśmy się w programowanie inaczej. Programowaliśmy ozoboty ( edukacyjne roboty dla dzieci) oraz robota o imieniu Photon. Zabawa i nauka była wspaniała – bez komputerów taż można!!!


galeria

Konkurs

W maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w wojewódzkim konkursie ,, Myśliwy, las i jego zwierzyna". Konkurs składał się z kilku kategorii. W każdej kategorii mieliśmy swoich zwycięzców. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Kinga Sitnicka. W kategorii prozy III miejsce zajął Jan Słomski.
W konkursie wiedzowym, w którym trzeba było się wykazać dużą wiedzą z zakresu łowiectwa, leśnictwa i ekologii nasze uczennice Kinga Sitnicka, Dominika Bień, Ola Szewliakow zajęły  III miejsce. Gratulacje dla zwycięzców.


galeria

Dzień ogrodnika

W maju uczniowie klasy Ia pstanowili zostać ogrodnikami. Najpierw wspólnie ustalili co jest roślinie potrzebne do życia,
a następnie zasadzili piękne kwiatki w doniczkach. Na koniec stworzyli z nazw miesięcy własną grę, w którą ochoczo zagrali.
Było to wszystko możliwe dzięki pomocy zaprzyjaźnion
ych RodzicOw :). A my, no cóż, nadal lubimy takie dni!


galeria

IV Dziecięcy Bieg Papiernika

 

           W sobotę 26 maja uczniowie klasy Ia i Id wzięli udział w IV Dziecięcym Biegu Papiernika. Wystartowali i pobiegli tak szybko, że biegnące razem
z nimi wychowawczynie nie mogły ich dogonić, a tym bardziej przegonić?! Młodzi sportowcy, nie tylko ustanowili własne rekordy życiowe w biegu na 300m,
 ale także otrzymali w nagrodę przepiękne medale, na które my-dorośli patrzyliśmy z nieukrywanym zachwytem!


galeria

Młodzi Programiści

26 maja odbyła się uroczysta gala konkursu ,, Pomorski Czarodziej 2018 ”. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się w ścisłej czołówce młodych programistów
w naszym województwie.
     Kategoria A   Klasy 1-3                                                                          Kategoria B    klasy 4-7

                                              Tymon Inglot – 2 m                                                                              Bartosz Dąbrowski – 7 m

                                              Tymon Babalski – 3m                                                                           Tomasz Paziewski – 13 m
                                               Filip Jankowski – 4 m

Na początku, zwiedzaliśmy Intel i zdobywaliśmy pieczątki. Dowiedzieliśmy się co jest najważniejsze w pracy programisty, jak stworzyć prostą grę, prowadziliśmy telekonferencję z innymi dziećmi, nauczyliśmy się pisania programu bez komputera. Potem wspólnie pałaszowaliśmy pizzę. Aż wreszcie przyszedł długo oczekiwany moment – ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i wspaniałych nagród. Każdy dostał jeszcze plecak, spinnery i pamiątkową opaskę. Wszyscy wracali do domu szczęśliwi i pełni wrażeń.


galeria

Wycieczka klas Ib i Id

W dniu 23 maja klasy Ib i Id wybrały się na wycieczkę do Gniewa. Najpierw z przewodnikiem zwiedziły zamek i obejrzały wystawy muzealne. Największe wrażenie wśród uczniów wywołała sala tortur, pełna strasznych narzędzi z dawnych czasów. Później dzieci miały możliwość wysłuchania bardzo ciekawej opowieści o szermierce, ilustrowanej pokazem broni białej. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i zakupem pamiątek. Bardzo dziękujemy mamom, p. Aleksandrowicz, p. Botwicz, p. Ebłowskiej
i p. Spaczyńskiej,
za opiekę w czasie wycieczki!


galeria

Dociekliwa 3 a

Chcąc dowiedzieć się kto dba o czystość w mieście i na wsi oraz co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do śmietnika, udaliśmy się do Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych. Zaprosiła nas mama Olka- pani Dorota. Pan Wojtek opowiadał  o segregowaniu odpadów, zasadach wywożenia śmieci i odpadów. Zaprowadził nas do sortowni, gdzie trafiają przywożone śmieci.  Największym zainteresowaniem cieszyła się olbrzymia „śmieciarka”, za kierownicę której mogliśmy usiąść.  Podczas wspólnego ważenia się na wadze byliśmy zaskoczeni. Nie chciało nam się wierzyć, że wszyscy razem ważymy prawie 900 kg ! Słodko zrobiło się, gdy po projekcji filmu o segregacji odpadów, pani Dorota poczęstowała nas cukierkami. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, pokonując podczas tej wyprawy 3 km.  Pieszo !


galeria

Warsztaty pszczelarskie w kl. III f

Dnia 21 maja 2018 r. w klasie III f odbyły się warsztaty pszczelarskie. Przeprowadzili je  pasjonat pszczelarstwa - pan Andrzej Opacki wraz z żoną, panią Katarzyną. Prowadzący w interesujący sposób przedstawili historię miodu, jego właściwości zdrowotne, jak wygląda życie w ulu, sposoby porozumiewania się pszczół i inne tajemnice z życia pracowitych owadów. W części warsztatowej młodzi uczestnicy  mogli zabawić się w początkujących pszczelarzy.
Na koniec spotkania każdy dostał niespodziankę w postaci słoiczka miodu.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Katarzynie i Andrzejowi Opackim, rodzicom naszego kolegi Szymona za przeprowadzenie niezwykłych warsztatów.


galeria

Podsumowanie Tygodnia Matematyki (czytaj)


galeria

Litwa- Polska

Współpraca kl. Id z kl. Ia z polskiej szkoły w Mickunach na Litwie w dalszym ciągu kwitnie. W ostatnich dniach pierwszaki dostały od nich przesyłkę, w której znajdowały się przepiękne prace plastyczne o Polsce, barwne zakładki, wiersze o naszej ojczyźnie i list. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali prace przyjaciół. Mamy nadzieję, że współpraca w przyszłym roku będzie również owocna.


galeria

Adaśkowe Świetliki

Dnia 18 maja koło teatralne Adaśkowe Świetliki wystąpiło w Malborku podczas Rejonowych Eliminacji do Konkursu Wojewódzkiego Niebieskie Tarcze
 i zdobyło główną nagrodę. Dalej będziemy walczyć na początku czerwca w Finale Województwa. Na deskach malborskiej sceny została przedstawiona Legenda o warszawskim Bazyliszku. W roli tytułowej Kaja Więckowska z klasy 3 a. A główne role Magdy i Marka odegrali Weronika Kardzis z klasy 3d
i Hubert Joniec z klasy 3g. Gratulujemy!
 


galeria

                                                      Sukces ucznia klasy 3 g

Kacper Klementowski uczeń klasy 3 g zdobył I miejsce w VIII POWIATOWYM KONKURSIE "BYSTRZAK" dla klas III. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Rakowcu. Serdecznie gratulujemy !!!

Wycieczka do Straży Pożarnej

 16 maja uczniowie klasy  1b i 1d wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Już samo wejście na główny plac wzbudziło u dzieci wielki zachwyt. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili uczniom licznych atrakcji. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Uczniowie zwiedzili również budynek komendy i zobaczyli stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Największą atrakcją i wyzwaniem  było utrzymanie w rękach węża strażackiego z ubranym na głowie hełmem. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak. Dzieci doszły do wniosku, że praca strażaka jest ciężka
i bardzo odpowiedzialna.
  Składamy serdeczne podziękowania Panu Wojciechowi Stefaniakowi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do straży pożarnej.  


galeria

Wojewódzki Etap Międzynarodowego Konkursu w programowaniu BALTIE 2018

1.   Laureat – Bartosz Dąbrowski kl. IV b

2.   Finalista – Tomasz Paziewski kl. IV b

3.   Finalista – Tymon Inglot kl. III a

Tydzień Matematyki od 14.05 do 18.05.2018r.


Poniedziałek- Eliminacje Szkolne do Powiatowego Konkursu ,,Alfa i Omega".

Wycieczka klasy 5 b do Torunia

W dniu 11 maja 2018 r. klasa 5 b wybrała się na wycieczkę do Torunia. W pięknym mieście Mikołaja Kopernika
uczniowie poznali trudną sztukę pieczenia toruńskich pierników oraz odbyli podróż w kosmos.

Występ ,,Czwórkowych flecików"

Dnia 11.052018r. zespół ,,Czwórkowe fleciki" zaprezentował swoje umiejętności podczas Powiatowego Festiwalu Flażoletowego w Cyganach grając między innymi utwory ,,Barkę" i ,,Na cztery i na sześć". Występ wszystkim bardzo się podobał. Dzieci otrzymały gromkie brawa.

Tydzień zdrowia- podsumowanie (czytaj)

galeria (patrz)

3a odwiedziła strażaków

Na początku maja  mieliśmy okazję  zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego z nami strażaka – taty Ani Ciemieckiej, gościliśmy w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości i uprzejmości  panów strażaków oglądaliśmy  samochody i ich wyposażenie, sprzęt pożarniczy oraz centrum dowodzenia . Wysłuchaliśmy  również opowieści o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.  Zostaliśmy także pouczeni jak należy zachować się na wypadek zagrożenia pożarem.  Wielką frajdą  była możliwość wejścia do wozu strażackiego, próby „gaszenia” pożaru wężem strażackim oraz wytwarzanie piany gaśniczej. Dziękujemy panu Grzegorzowi Ciemieckiemu oraz panom strażakom, którzy przygotowali dla nas tyle atrakcji !


galeria

Wiwat 3 Maja !

25 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się 3. Majowy Test Wiedzy Historycznej
z okazji  227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja.
Największą znajomością wiedzy dotyczącej epoki stanisławowskiej wśród klas IV wykazała się IV e. Na poziomie klas V zwyciężyła klasa V a.
W rywalizacji klas VI i VII najlepsza okazała się klasa VII b. Nagrodą główną był tort ufundowany przez Sklepik Uczniowski
oraz specjalny talon od pani Dyrektor, zwalniający zwycięską klasę ze sprawdzianu lub odpowiedzi w wybranym dniu.
Uroczystość szkolną uświetnił występ Katarzyny Pałys, Darii Reszczyńskiej i Miłosza Bienia. W roli prowadzących
  znakomicie spisali się:
Maja Maliszewska i Jan Słomski.
Uczniowie, którzy
  w tym dniu posiadali ciekawe biało-czerwone kotyliony zostali nagodzeni słodkim upominkiem,
a byli to: Szymon Rublewski, Weronika Andrzejewska, Amelia Stawska, Mateusz Stefaniak i Daria Reszczyńska.

Podczas uroczystości zostały wręczone również nagrody za konkursy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 • Projekt na monetę z okazji 100. Rocznicy Niepodległości:
  I miejsce Weronika Leszczyńska IVe
  II miejsce Julia Filbrand kl.Va
  III miejsce Mateusz Stefaniak IVd
  Wyróżnienia:
  Natalia Bieniek VIc
  Oliwia Jachimowska IVe
  Weronika Kucharczyk IVc


Prezentacja „Ojcowie naszej wolności”

I miejsce Aleksandra Gościniak IVe
II miejsce Iga Rzoska Via
III miejsce Dominika Bień VIIb
Wyróżnienia:
Aleksander Liss VIb
Dominika Liss IVd
Wiktoria Kazimierska Va


Konkurs na Logo z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

I miejsce Emilia Kazimierska VIc
II miejsce Dagna Więckowska VIc
III miejsce Kinga Sinicka Via


Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań historycznych i konkursów!


galeria

Warsztaty w kl. III f

27 kwietnia br. w klasie III f odbyło się spotkanie z Panią Jolantą Bryłką doradcą zawodowym, pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kwidzynie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w  warsztatach pt.,, NIECH WESOŁY STAŚ BĘDZIE SZCZĘSLIWYM STANISŁAWEM''. Zajęcia pomogły dzieciom poznać siebie, czyli zorientować się we własnych uzdolnieniach i zainteresowaniach, cechach charakteru i usposobienia, odkryć swoje mocne i słabe strony, które w przyszłości mogą zapewnić zdobycie atrakcyjnego zawodu, zgodnie z predyspozycjami i indywidualnymi możliwościami. Składamy serdeczne podziękowania Pani Jolancie Bryłce za zorganizowanie interesujących warsztatów oraz kreatywne podejście do przekazywanej wiedzy.

                                       
                                                                        galeria

                                                Tydzień zdrowia - "Wiem co jem"

TYDZIEN ZDROWIA klasa Ia rozpoczęła od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania oraz zrobienia przepysznych kanapek.
Na talerzach pojawiły się różnobarwne warzywa, bo wszyscy wiemy, że warto odżywiać się zdrowo i kolorowo! Tak jak my.

                                                

                                                                                             galeria

II miejsce w powiatowym konkursie „Poznaj swój las”

We wtorek 24 kwietnia w Ogrodzie Dendrologicznym w Miłosnej odbył się powiatowy konkurs „Poznaj swój las” organizowany przez  Nadleśnictwo Kwidzyn
i Szkołę Podstawową nr 6 w Kwidzynie.
  Podczas konkursu uczniowie zwiedzając ogród wysłuchali pogadanki przygotowanej przez leśnika,
a następnie pisemnie musieli wykazać się wiedzą o lesie. Po teście wszyscy uczestnicy konkursu integrowali się podczas pieczenia kiełbasek w ognisku przygotowanym przez leśnictwo.
Naszą szkołę reprezentowała wyłoniona w eliminacjach szkolnych drużyna w składzie:
 Emilia Kaźmierska, Kinga Sinicka i Szymon Dropek. Zajęliśmy II miejsce
J Serdecznie gratulujemy.


galeria

Pola Nadziei

,,Bo co może, co może mały człowiek...... " najlepiej zobaczcie sami. Te piękne prace wykonali uczniowie z klasy Ia
pod kierunkiem zaprzyjaźnionych Mam. Przepiękny cel: pomoc ludziom nieuleczalnie chorym sprawił,
że wszyscy pracowali z ogromną radością, aby wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. I było warto!


galeria

Pola Nadziei

Dnia 22 kwietnia czirliderki wystąpiły podczas pierwszej w Kwidzynie akcji Pola Nadziei. Dziewczynki z klas 2 i 3 naszej szkoły wykonały 3 układy taneczne.
galeria

Laureaci konkursu ,,Rany Julek ! O tym jak , Julian Tuwim został poetą. ''

Dnia 19 kwietnia br. w Bibliotece Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego  o życiu i twórczości lubianego pisarza dla dzieci Juliana Tuwima pod tytułem ,, Rany Julek'.
Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele klas III a, III e i III f wygrali nagrodę główną,
  czyli udział w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek, autorką popularnych ksiażek dla dzieci.Uczniowie otrzymali również nagrody książkowe oraz dyplomy.
kl.IIIa- Ala Bałdyga , Szymon Dębski, Kinga Sierocka
kl.III e- Wojciech Kalka, Nadia Makos, Lena Mendrzycka
kl.III f-
Kamil Domański, Zuzanna Duchnowska, Maja Kowalska, Nela Doliwa, Zofia Zamośna
Spotkanie z panią Agnieszką Frączek miało formę spontanicznego dialogu pomiędzy autorką i zebranymi dziećmi. Autorka błyskawicznie nawiazała kontakt
z dziećmi i sprawiła, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali fragmentów czytanych przez nią wierszy oraz tropili błędy językowe jakie najczęściej zdarza się nam popełniać na co dzień. Jednym z ciekawszych momentów spotkania było pokazanie dzieciom drogi jaką musi przebyć ksiażka od pomysłu do czytelnika.

 
O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyła ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka, a czytając w swoich podręcznikach do języka polskiego teksty Agnieszki Frączek, będą mogły przypomnieć sobie spotkanie z ich autorką.


galeria

kl. Id na spotkaniu z pisarką

Dnia 18 kwietnia klasa Id udała się do Biblioteki Miejskiej, gdzie brała udział w spotkaniu z pisarką dla dzieci- panią Zofią Stanecką. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, z której dowiedziały się, czym zajmuje się pisarz, skąd czerpie pomysły na nowe książki, jak wygląda jego życie codzienne i co to jest niepodległość.  Pani Zofia zapoznała uczniów z fragment-tami swoich książek. Największą radość sprawiły im zakupione książki,
w których pani Stanecka wpisała każdemu osobistą dedykację.

  
galeria

                Wycieczka do TORUNIA

W połowie kwietnia klasa 3 g pojechała na wycieczkę do Torunia. Uczestniczyliśmy w seansie filmowym w planetarium. Wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. Zwiedzaliśmy Stary Rynek – „spotkaliśmy” złotego osiołka oraz psa Filusia (wdzięczne rzeźby ustawione na ulicach toruńskich). Liczyliśmy żabki przy fontannie oraz pozdrowiliśmy Mikołaja Kopernika. Na zakończenie próbowaliśmy wyprostować Krzywą Wieżę, ale nam się nie udało ;-) . Wycieczka była bardzo udana.


galeria


Mini-ekoszkoła

12 kwietnia uczniowie klas piątych brali udział w ostatnim etapie projektu "Mini-ekoszkoła"Uczniowie mieli okazję poznania od wewnątrz naszego największego zakładu pracy - International Paper. Dzieci zwiedziły z okien autokaru zakład, obejrzały film dotyczący etapów produkcji papieru, wysłuchały informacji na temat funkcjonowania IP oraz uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez pracowników IP.


galeria

Światowy Dzień Zdrowia

W ramach Światowego Dnia Zdrowia, 10 kwietnia, uczniowie klas siódmych przeprowadzili akcję dla uczniów naszej szkoły. Na korytarzu szkolnym, przy stoisku na I piętrze, można było zbadać swoje ciśnienie, BMI, wagę i wzrost. Swoje wyniki można było porównać w tabeli z prawidłowymi danymi.


galeria

„Czy drzewa sprawdzają prognozę pogody?”

W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbyły się  warsztaty „Czy drzewa sprawdzają prognozę pogody?”  prowadzone przez panie z organizacji Globe. W trakcie zajęć uczniowie klas VI c i V b uczyli się, jak prowadzić obserwacje fenologiczne (czyli badania wpływu pogody na tempo rozwoju roślin). Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności rozpoznawania chmur. Ćwiczyli także raportowanie zbieranych w Programie GLOBE danych przyrodniczych, tak by mogli z nich korzystać naukowcy z całego świata. Wykonane podczas warsztatów obserwacje zachmurzenia zostały od razu przesłane na serwer Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA) za pomocą aplikacji GLOBE Observer. Warsztaty zorganizowano w ramach współpracy Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz firmy International Paper Kwidzyn, która wspiera wdrażanie Programu GLOBE w regionie. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży z kwidzyńskich szkół do włączenia się w badanie i monitorowanie jakości lokalnego środowiska.


galeria

Przyjaciele z Litwy

 W dalszym ciągu trwa współpraca kl. Id z polskimi uczniami ze szkoły  w Mickunach, na Litwie. Przed Wielkanocą wysłaliśmy do nich list, nasze wiosenne prace oraz pocztówki przedstawiające Kwidzyn. Wiemy, że sprawiliśmy im tym wielką radość. Teraz my będziemy czekali na przesyłkę od naszych przyjaciół
z Litwy.
 


galeria

Norwegia w pigułce

Nasz nowy kolega- Oliwier razem z mamą- p. Danusią postanowili nam przybliżyć kraj, z którego przyjechali, czyli Norwegię. Przygotowali piękną prezentację na planszach, pełną ciekawych zdjęć. Dowiedzieliśmy się o krajobrazie, przyrodzie oraz warunkach, z jakimi musieli sobie radzi w czasie tamtejszych zim. Mieliśmy także okazję posmakować przywiezionych specjalnie dla nas z Norwegii kiełbasek w naleśnikach. Serdecznie Im dziękujemy- dzieci z kl. Id


galeria

Mistrz Ortografii

Mistrz ortografii w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

MAJA KOWALSKA kl. III F

Gratulujemy !

Laureaci i Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Organizowanych
Przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku w roku szkolnym 2017/2018:

JĘZYK POLSKI :

Laureaci :
1. 
Fingajska Marcelina 7b uczennica p. H. Stasiewicz

2.  Witusińska Martyna 6a uczennica p. M. Kaczorowskiej  

Finaliści
3.
 
Domański Łukasz 7b  uczeń p. H. Stasiewicz
4.
 
Grosser Franciszek 6b uczeń p. D. Dąbrowskiej
5.
 
Zboińska Martyna 7c uczennica p. M. Kaczorowskiej

MATEMATYKA :
Finalista

1.
 
Müller Wiktor 7a uczeń p. D. Kurkowicz

 JĘZYK ANGIELSKI :
Finalista

1.
 
Tomasik Bartosz 7a uczeń p. I. Żyrnow


galeria

Konkurs Recytatorski

28 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-III. Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Jury recytację uczestników konkursu oceniało w następujących kryteriów: Interpretacja i estetyka mówienia, dobór repertuaru (do wieku i osobowości dziecka), ogólny wyraz artystyczny. Laureatami  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali: Zofia Słomska kl. III b,  Weronika Kardis kl. III d, Dominika Rożniata kl. III f, Katarzyna Szafarewicz kl. II a, Tymoteusz Więckowski kl. II a. Gratulujemy!!!

 
galeria

Laureaci VII edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego Memory Master:

IV klasa- Kamil Rutkiewicz 4C - laureat III stopnia
V klasa- Kira Baas-5C - laureat III stopnia
Kinga Jastrząb 5A - wyróżnienie
VI klasa- Martyna Witusińska 6A , Kinga Sinicka 6A - laureat II stopnia
Weronika Andrzejewska 6A - laureat III stopnia
VII klasa- Bartosz Tomasik 7A - laureat III stopnia
Wiktoria Horbal 7A , Paulina Szymczak 7A - wyróżnienie

Pierwszy Szkolny Konkurs Geograficzny

27 marca odbył się pierwszy Szkolny Konkurs Geograficzny. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie ,,Geografia Polski" uczestniczyło
19 uczniów z klas V-VII. Najwyższą liczbę punktów uzyskali uczniowie: Kamil Krupa 7a, Alicja Ławnikowska 7b. Tuż za nimi, o jeden punkt mniej, znaleźli się uczniowie: Marcel Zgliński 5a, Marcelina Fingajska 7b. Trzeci najlepszy wynik uzyskał Maurycy Krawczyk 7b. Gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych etapach. Pozostałe etapy konkursu już niebawem. Gratulacje dla zwycięzców :)

Konkurs Recytatorski klas I-VII

26 marca 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas starszych. Spośród 16 uczestników wybrano 5 zwycięzców, którzy będą reprezentować Czwórkę podczas zmagań miejskich : Bartosz Kołakowski, Gracjan Pacyniak, Katarzyna Pałys, Jan Słomski, Dagmara Stasiewicz. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym etapie ! 

  

Robotyka dla Juniora

Pod koniec marca w kl. I-III odbyły się zajęcia warsztatowe "Robotyka dla Juniora" przeprowadzone przez instruktorów z Centrum Kreatywności B4K.
W każdej klasie dzieci z wielkim zainteresowaniem budowały konstrukcje z klocków Lego.


galeria

V Powiatowe Zawody Sportowe ,,Mały Olimpijczyk" ( patrz)

                 Konkursy przyrodnicze

W pierwszym tygodniu wiosny odbyły się dwa konkursy przyrodnicze: plastyczny ,,Wiosenne kwiaty” oraz ,,Rozpoznawanie roślin i zwierząt charakterystycznych dla wiosny”. W konkursach uczestniczyli uczniowie klas IV – VII. W rozpoznawaniu najlepsi okazali się uczniowie: Kasia Cepurdej z 7a, Władek Cepurdej z 5A oraz Kuba Trąbicki z 4d . W konkursie plastycznym zostały wyróżnione prace uczniów: Jóźwik Kasi 7a, Więckowskiej Dagny 6c oraz Julki Filbrandt 5a. Gratulujemy zwycięzcom :)

Uczniowska Konferencja Naukowa

23.03.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Uczniowskiej Konferencji Naukowej: Nasza Kultura-Historia-Patriotyzm, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Uczniowie z klasy III g Maja Klowan, Nikola Korolska, Krzysztof Bieniek oraz z klasy III f Maja Kowalska,
Nela Doliwa, Zuzanna Duchnowska, Szymon Opacki i Igor Kaczorowski
 
przygotowali postery,
które zostały wyeksponowane na wystawie towarzyszącej Konferencji. Uczniowie z klas starszych
 przedstawili  przygotowane wcześniej referaty:  Kirill Serzhanov z VIIa, zabrał  uczestników Konferencji na wędrówkę ulicami dawnego Kwidzyna. Wystąpienie wzbudziło wielkie zainteresowanie a sam Kirill zebrał wiele pochwał. Kinga Sinicka i Martyna Witusińska ucz. Kl. VIa   swój referat zatytułowały „Rzeczpospolita Kwidzyńska”, swoje wystąpienie uzupełniły strojem nawiązującym do historii, o której mówiły, czyli dziejów Polskiego Gimnazjum  w niemieckim Kwidzynie (Marienwerder).


galeria

Przedstawienie Adaśkowych Świetlików

Dnia 23 marca Koło Teatralne Adaśkowe Świetliki odwiedziło przedszkole Promyk, a 20 marca przedszkole Jedyneczka z przedstawieniem pt. Zakochany Bocian.
W przedstawieniu brało udział 13 osób z klas 3 i 4. Aktorzy po przedstawieniu zostali obdarowani owocami i otrzymali dużo oklasków.


galeria

Witamy wiosnę !

W tym roku  III a i III b wspólnie z koleżankami kolegami z klas I-III przywoływały wiosnę. Podczas apelu trzecioklasiści recytowali wiersze, wierszyki oraz śpiewali piosenki. Wszystko to miało zachęcić panią Wiosnę do odwiedzin. Dodatkową zachętą były piękne, kolorowe wianki i opaski na głowach dziewczynek oraz  pomysłowe krawaty i muszki chłopców. Do powitania wiosny włączyło się także szkolne  koło teatralne „Adaśkowe świetliki”, które zaprezentowało  zabawne przedstawienie. Po takich  prezentacjach Wiosna  nie kazała długo  na siebie czekać .


galeria

Żakinada 2018

Klasy II a, II b, V b wzięły udział w Żakinadzie - kolorowym pochodzie związanym z nadejściem wiosny.
Do uczczenia tego dnia zaprosiła nas społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Po pochodzie ulicami miasta
uczestnicy Żakinady spotkali się w sali gimnastycznej tejże szkoły,
gdzie odbyły się wiosenne prezentacje grup szkolnych i przedszkolnych.


galeria

Saint Patrick ‘s Day

16 i 19 marca 2018r. dominowała zieleń w naszej  szkole, a działo się to za sprawą obchodów
 Dnia Św. Patryka - patrona Irlandii. „  Play Green ”, „ Wear Green” oraz  „ Super green  hat”
to konkursy, w których uczniowie klas IV-VII mogli sprawdzić nie tylko swoje zdolności plastyczne,
ale również umiejętności
 z języka angielskiego. Zaszyfrowane zadania okazały się niecodziennym wyzwaniem.
Uczniowie jednak poradzili sobie znakomicie z ich rozwiązaniem.
Kapelusze
wzorowane na irlandzkich skrzatach fantastycznie uzupełniły zieloną wystawę. Dyrekcji szkoły
dziękujemy za ufundowanie nagród. Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy językowej
oraz dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość. Zielone zmagania zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.


galeria

TELEVISION  - POEM BY ROALD DAHL

14 marca 2018r. w Społecznym Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie odbył się
VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Językach Obcych. W kategorii : poezja w języku angielskim
naszą szkołę reprezentowała ucz. klasy VII c Aleksandra Szewliakow.
Utwór poetycki Roalda Dahla  „ Television”  w doskonałej interpretacji Oli  przyniósł jej zwycięstwo. Gratulacje!

Wizyta w Teatrze

W niedzielę 11 marca byliśmy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Doskonała gra aktorska, bogata choreografia i wspaniała muzyka sprawiły, że przez niemal trzy godziny śledziliśmy perypetie głównej bohaterki z zachwytem. Dzięki pięknym dekoracjom i cudownej atmosferze czuliśmy się jak w Avonlea. Po spektaklu Dominika Rożniata, Kasia Zamośna, Matylda Strzałkowska i Bartek Kołakowski wręczyli aktorce grającej główną rolę bukiet wiosennych kwiatów. Kiedy widownia opustoszała, nasza grupa mogła jeszcze wejść na scenę, żeby spotkać się z aktorami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Emocji było co niemiara .


galeria

Dzień Otwartej Szkoły

10.03.2018 r. Szkoła Podstawowa  nr 4 w Kwidzynie gościła przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami podczas Dnia Otwartego.  Nasi mali  goście mieli okazję wziąć udział w licznych atrakcjach, grach i zabawach. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach rozwijających logiczne myślenie, grafomotorykę i tych promujących ruch.  W auli szkoły miały miejsce pokazy tańca Czwórkowych Czirliderek i grupy dziewczynek z klas siódmych
z fakultetu tanecznego. W holu szkoły prezentowali uzdolnienia muzyczne uczniowie z klas 3d i 3e grą na flażoletach oraz zaśpiewali członkowie
  koła muzycznego.  W sali gimnastycznej odbył się pokaz karate. Przyszli uczniowie mogli również skorzystać z konsultacji logopedycznych oraz z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Niezwykle sympatycznym miejscem w tym dniu okazał się Gabinet Smaków propagujący zdrowe odżywianie. Ale największą atrakcją tego dnia okazała się fotobudka, dzięki której nasi goście mogli opuścić Czwórkę z pamiątkowym zdjęciem.
Najmłodsi mogli  zwiedzić szkołę, oswoić się z nowym miejscem. Natomiast rodzice mieli możliwość porozmawiać z kadrą pedagogiczną.  


galeria

Dzień Kobiet w 3 g

Z okazji Dnia Kobiet, dziewczynki z klasy 3 g otrzymały od chłopców  serdeczne życzenia oraz drobne upominki. To był bardzo miły dzień.

Wystawa

W dniu 6 marca klasy VI b i VI c wraz z wychowawcami zostały zaproszone przez Bibliotekę Miejską do Urzędu Miasta  na otwarcie wystawy i  prelekcję pt. ,,LEGENDA O ŚW. WOJCIECHU Z DRZWI GNIEŹNIEŃSKICH”. Pan Adam Nosko ( Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne) przedstawił prawie „kryminalną” historię pierwszego polskiego świętego pochodzącego z Czech.
Przedsięwzięcie związane jest z Wystawą Mobilną Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. To właśnie na Drzwiach Gnieźnieńskich zostały przedstawione losy św. Wojciecha. Wrota w osiemnastu scenach przedstawiają życie i męczeńską śmierć oraz sprowadzenie relikwii
 św. Wojciecha do Gniezna. Wszyscy słuchaliśmy tego fragmentu historii z zaciekawieniem. Jeśli i Ty jesteś tego ciekaw,
to wystawa trwa do 20 marca 2018 r. Idź – bo warto!


galeria

Jak  III a spotkała się ze strażakiem

Zaprosiliśmy do naszej klasy tatę Ani Ciemieckiej, aby poprowadził  dla nas zajęcia. Wiedzieliśmy, że nikt lepiej nie opowie nam o ogniu, pożarach i  codziennej pracy  niż sam strażak. Pan Grzegorz pokazał nam galowy i codzienny strój strażaka, a także sprzęt niezbędny w pracy. Sprawdzaliśmy, czy do twarzy nam w hełmach, maskach gazowych oraz z wężem gaśniczym w ręku. Tata Ani przeprowadzał  dla nas ciekawe doświadczenia z ogniem. Razem sprawdzaliśmy  kiedy ogień gaśnie. Przypomnieliśmy sobie  także numery alarmowe oraz zasady zachowania się na wypadek pożaru. Byliśmy zachwyceni wiedzą i umiejętnościami pana Grzegorza. Teraz  mamy pewność, że ogień jest bardzo niebezpieczny
i nie ma z nim żartów. Bardzo dziękujemy starszemu
 kapitanowi Grzegorzowi Ciemieckiemu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie  za niecodzienne  zajęcia oraz strażackie plany lekcji !


galeria

Kim jest Janusz?

Przed feriami 25.01.2018r. uczniowie klasy V c  mieli okazję wykazać się sprytem, inteligencją
 i kreatywnością za sprawą  rewelacyjnych gier planszowych. Podczas  lekcji wychowawczej wrzało od emocji
w trakcie planszowych rozgrywek.
  Wszyscy uczniowie doskonale bawili się jednocześnie trenując wiele zmysłów.
Hitem okazała
 się gra typu kalambury „ Kim jest Janusz?” Tu szansą było aktorstwo i pomysłowość.
Słodki poczęstunek
  umilił nam czas  rozgrywek. To wciąż aktualna
i świetna propozycja na spędzenie wolego czasu z kimś bliskim. Skorzystajcie z tej propozycji.


galeria

Zimowe Ptakoliczenie 2018

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Zimowe Ptakoliczenie zorganizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podczas spaceru zaobserwowaliśmy: sroki, gile, sikory bogatki, dzwońce, wróble i dwie kaczki krzyżówki. Wyniki obserwacji zostały przesłane do OTOP.


galeria

III a na Miłosnej

Styczniowe warsztaty  w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa na Miłosnej  przebiegały pod hasłem
 „Z życia dinozaurów”. Dzieci z III a wczuwały się w rolę paleontologów. Pod okiem
 pana Kuby Marciniaka odkrywały  tajemnice tego zawodu. Wiele dowiedziały się o życiu dinozaurów. Pan Kuba zaskakiwał ciekawostkami na temat tych niesamowitych stworzeń. Pracując w grupach uczniowie  mieli okazję poszerzyć i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Przy okazji,
korzystając z bliskiego sąsiedztwa Przechowalni Tymczasowej dla Zwierząt,
dostarczyliśmy kociakom i psiakom zakupioną karmę i nie tylko. Mamy nadzieję , że sprawimy im choć odrobinę przyjemności…


galeria

Finał WOŚP

Dnia 14 stycznia czirliderki z naszej szkoły wystąpiły w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zatańczyły 3 układy taneczne. 

Mam talent

12 stycznia 2018 r. w klasie III d odbyło się wspaniałe, rodzinne spotkanie, na którym mogliśmy podziwiać wszystkie talenty, jakie drzemią wśród uczniów. Były śpiewy, muzyka i taniec, sztuka, nauka, numizmatyka, kulinaria  oraz wiedza z zakresu geografii i motoryzacji. Uroczystość prowadzili Weronika i Szymon. Oczywiście nie zabrakło też nagród! Każdy uczestnik otrzymał piękny puchar ,, Mam Talent 2018”.


galeria

Bożonarodzeniowa szopka

Od kilku  już lat, organizowany jest w naszej szkole konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową szopkę. W tym roku szkolnym wpłynęło 50 prac. Zostały one wystawione do oglądania na korytarzu szkolnym. Komisja mając ogromne kłopoty z wybraniem najładniejszej, postanowiła nagrodzić każdego uczestnika konkursu. Bardzo dziękuję za udział i ogromne zaangażowanie w budowaniu pięknych i często skomplikowanych szopek.
organizator -R. Baran

galeria 

Opatrunek na ratunek

Drodzy Rodzice i uczniowie!  W miesiącu grudniu, zakończyliśmy Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Potrzeba niesienia pomocy afrykańskim dzieciom, trafiła do serc uczniów naszej szkoły.   Zebraliśmy trzy ogromne  kartony, wypchane po brzegi strzykawkami, igłami, bandażami, opatrunkami i rękawiczkami medycznymi.  Za udział i powodzenie tej akcji, serdecznie dziękuję. R. Baran   

Współpraca z polską klasą na Litwie

 W bieżącym roku szkolnym dzieci z kl. Id kontynuują rozpoczętą w 2016 roku współpracę z polską szkołą w Mickunach na Litwie. Na zajęciach dodatkowych uczniowie mieli okazję poznać wiadomości dot. kraju swoich dalekich przyjaciół, jego symboli narodowych, przyrody oraz zwyczajów bożonarodzeniowych. Z prac plastycznych i zdjęć, które otrzymali od zaprzyjaźnionej kl. Ia, wykonali gazetkę, którą zaprezentowali na holu szkoły. Uczniowie z kl. Id brali czynny udział w szkolnej akcji „Rodacy Bohaterom”. Wykonali plakat zachęcający do pomocy i razem z innymi zbierali artykuły spożywcze dla Kombatantów z Kresów. Dzieci razem z rodzicami przygotowały świąteczne paczki dla przyjaciół z Litwy, które przed świętami trafiły do adresatów. Były w nich przybory papiernicze, rysunki i zakładki własnoręcznie zrobione, słodycze oraz książki do nauki języka polskiego. Z dobrego źródła wiemy, że święteczne upominki i życzenia sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci z kl. Id
razem z wychowawczynią pragną podziękować swoim rodzicom, pani dyrektor S. Wojtackiej, pani J. Antosiak z biblioteki
oraz panu G. Gościniakowi za pomoc w zorganizowaniu paczek.


galeria

Wigilia w klasie 5b

21 grudnia 2017 r. nasza klasa spędziła miłe popołudnie podczas klasowej Wigilii. Złożyliśmy sobie życzenia i zjedliśmy pyszne ciasta,
ciasteczka i babeczki. Odwiedził nas również Mikołaj, który przyniósł super prezenty.

Występy Adaśkowych Świetlików

Dnia 21 grudnia koło teatralne Adaśkowe Świetliki odwiedziło jak co roku Dom Pomocy Społecznej aby wraz z pensjonariuszami kolędować przy Jasełkach. Nasi uczniowie w sposób piękny przedstawili historie przyjścia na świat Jezusa. W Jasełkach wystąpili:
Hubert Joniec, Kaja Więckowska, Tatiana Bukowska, Emilka Preuss, Iga Chmurzynska, Weronika Kardzis, Julia Stefaniak, Zosia Słomska, Milena Jasiak, Milena Kepinska, Weronika Kucharczyk, Zuzia Miotke, Nikola Glowienka.
Mieliśmy ten zaszczyt być obecnymi podczas przekazania przez harcerzy światełka betlejemskiego dla Domu Pomocy Społecznej. Następnie koło teatralne pokazało Jasełka dla uczniów naszej szkoły w auli. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy.


galeria

Advent Calendar

Super pomysły, fantazja , kreatywność, poczucie humoru, zaangażowanie – takimi  cechami można scharakteryzować konkurs
 na „ NAJBARDZIEJ POMYSŁOWY KALENDARZ ADWENTOWY”. Uczniowie klas IV-VII waz z rodzicami przygotowali
  wspaniałe kalendarze adwentowe, które prezentowały angielskie wyrażenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
W konkursie przyznano 10 nagród głównych oraz po
  kilkanaście wyróżnień I, II i III stopnia. Nagrody ufundowali: Dyrekcja Szkoły oraz Wydawnictwa „Macmillan” i „ Oxford” Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a sponsorom dziękujemy
za nagrody. Organizatorami adwentowego konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.


galeria

Zapachniało świętami…

15 grudnia w klasie III d zapachniało świętami – piekliśmy ciastka. Najpierw trzeba było zrobić ciasto, potem każdy ,,uzbrojony”
w wałek i foremki wycinał swoje ciastka. Pani Kasia i pani Marzenka - mamy, które nam pomagały, układały ciastka na blachach. Upieczone ciasteczka ozdabialiśmy kolorowymi pisakami, koralikami i perełkami. Nareszcie nadszedł upragniony moment – próbujemy! Ciastka były nie tylko piękne ale i pyszne. Część z nich ładnie zapakowaliśmy i zanieśliśmy do domów.


galeria

Konkurs plastyczny

Dnia 14 grudnia uczeń naszej szkoły Bartek Mazur z klasy I A zdobył 2 miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym
o Tadeuszu Kościuszko. Prace wysyłała na konkurs świetlica szkolna.
 

Pociągiem do Poznania

    We wtorek 12 grudnia br. uczniowie klasy III f  wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Smętowie w ramach projektu "Pociąg do Poznania", dzięki wsparciu spółki PKP Intercity oraz Prezydenta Miasta Poznania, udali się w niesamowitą podróż koleją do stolicy Wielkopolski - Poznania. (czytaj dalej)


galeria

Mikołajkowy Wieczór Naukowy

8 grudnia 2017 r. w SP4 w Kwidzynie odbył się Mikołajkowy Wieczór Naukowy dla uczniów klas starszych, którego organizatorkami  były : Małgorzata Sztadelmajer oraz Dorota Kurkowicz. Głównym celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami nauki, ukierunkowanie ich ciekawości poznawczej świata i zachęcenie do dalszych, już własnych poszukiwań wiedzy. Z relacji uczniów i ich rodziców wiemy, iż impreza okazała się ogromnym sukcesem. GRATULUJEMY!


galeria

Występ Adaśkowych Świetlików

Dnia 6 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie koła teatralnego Adaśkowe Świetliki pt. ,,Legenda o warszawskim Bazyliszku". To przedstawienie było prezentowane w teatrze na Kwidzyńskich Teatraliach. W rolach głównych wystąpili:
Weronika Kardzis i Hubert Joniec, a w postać Bazyliszka wcieliła się Kaja Więckowska.

  

Mikołajki w kl. II B

6 grudnia klasa II b spędziła mikołajki w Mikołajkach Pomorskich. Zajęcia zostały zorganizowane przez pana Tomasza Krupę. Podczas warsztatów uczniowie własnoręcznie wykonywali karmniki dla ptaków zimujących w Polsce. Dzieci były tak zaangażowane, że nawet nie zauważyły Mikołaja, który musiał uruchomić alarm w remizie strażackiej, żeby uczniowie mogli odnaleźć worek z prezentami. Młodzi stolarze byli bardzo dumni z pierwszej samodzielnie wykonanej pracy.


galeria

                                    Mikołajki i bajeczna chemia w klasach III

6 grudnia 2017 roku wraz z Mikołajem do klas trzecich zawitała ,,Bajeczna chemia".
Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się dlaczego nadmiar cukru jest szkodliwy dla naszych organizmów, nauczyliśmy się czytać skład produktów na opakowaniach i samodzielnie zrobiliśmy żelki. Na zakończenie poznaliśmy sekretny przepis na zdrową Nutellę,
który zrobiła dla nas p. Dorota Piepiórka,  prowadząca warsztaty. Było wesoło, ciekawie i pysznie. 


galeria

Sekretny przepis na zdrową Nutellę (patrz)

Konkurs SKO

Dnia 5 grudnia przedstawiciele klas 3 byli w Tychnowach na I Powiatowym Konkursie SKO Mały Mistrz Ekonomii. Byli to chłopcy
 z klasy 3b Maks Springer, Bartek Mazanowski, Filip Kruszczynski. Zdobyliśmy drużynowo wice mistrza ekonomii czyli zajęliśmy
 II miejsce. Jest to duży sukces chłopców bo poziom konkursu był bardzo trudny. Do konkursu chłopców przygotowywała pani Joanna Modzelewska szkolny opiekun SKO.Gratulujemy:-)
 


galeria

Pierwsza pomoc

1 grudnia uczniowie klasy III d, pod czujnym okiem p. J. Modzelewskiej, wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Teraz już wiemy, w jaki sposób wezwać pomoc i jak pomóc osobie poszkodowanej.

KLASA II A PODCZAS XXVII TEATRALIÓW

Grupa teatralna Czar – Baj złożona z uczniów klasy 2 A, podczas XXVII KWIDZYŃSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH „TEATRALIA” zaprezentowała spektakl zatytułowany „Bocian”. Komediowy charakter  przedstawienia oraz świetna gra młodych aktorów spowodowały, że wszyscy obecni  bawili się znakomicie!


galeria

III a w Zielonej Szkole w Brachlewie

Pobyt klasy 3 a w Zielonej Szkole w Brachlewie w dniach 27-28 XI 2017 roku upłynął pod znakiem spotkań z przyrodą w jej naturalnym środowisku. Podczas zajęć z panem ornitologiem  dowiedzieliśmy  się jak rozpoznawać gatunki ptaków oraz jak prowadzić obserwacje. Ogromną frajdą była wyprawa z lornetkami do lasu ! Wystarczyło nam jeszcze sił na popołudniowe harce , budowanie szałasu w lesie oraz na wieczorne ognisko. Rozpierającą nas energię wykorzystaliśmy na andrzejkowej dyskotece. Nasza pani uważa, że każdy z nas na medal zdał egzamin z bycia odważnym i samodzielnym !!!


galeria

Pierwsza pomoc

Dnia 21 i 28 listopada klasa 3 a przeszła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat różnych przodków i ochoczo uczestniczyli w szkoleniu. Prawidłowo wykonywali schemat pierwszej pomocy. 


galeria

Zwierzaki w szkole

         W środę 22 listopada w naszej szkole zagościły zwierzęta hodowane przez uczniów. Przybyły koty, chomiki, myszki, szczury, papuga, żółwie a nawet rybki. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoich podopiecznych, opowiedzieli o ich zwyczajach , upodobaniach, a także wymienili uwagi dotyczące właściwej opieki nad zwierzętami. Wszystkie zwierzęta były pilnie obserwowane przez członków koła przyrodniczego, po czym zostały nagrodzone w różnych kategoriach dyplomami.


galeria

Klasa Id z wizytą w bibliotece

            W dniu 22 listopada klasa Id była na wycieczce w Bibliotece Miejsko- Powiatowej. Przewodnikiem po tym magicznym miejscu była pani Elżbieta Muracka. Najpierw pierwszaki zapoznały się z pracą bibliotekarza
 i dowiedziały się, jak należy zachowywać w takim miejscu. Potem miały okazję zobaczyć barwny i ciekawy księgozbiór dla dzieci. Pani Ela zaproponowała wzięcie udziału w akcji „ Z książką na start” skierowaną
do młodych czytelników i ich rodziców. Każdy z ciekawością oglądał Paszport Młodego Czytelnika oraz
książkę „ O dzieciach, które kochają książki”. Już wiemy co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały również przepiękną wystawę prac mamy i córki, czyli Magdaleny Bobrowskiej
i Marysi Jurkiewicz, których motywem przewodnim jest miś.
Już nie możemy się doczekać następnej wizyty
u p. Eli w bibiotece.


galeria

Konkurs przyrodniczy

14 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się miejski konkurs przyrodniczy ,,Z przyrodą za pan brat. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Weronika Kardzis z kl. III d, Daniel Ossowski z kl. III e oraz
Radek Jankiewicz z kl. III f. Zdobyliśmy III miejsce. Gratulujemy!


galeria

Uroczysty apel

W czwartek 9 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Klasy II b i III f przedstawiły montaż słowno - muzyczny, jak doszło do utraty, a później odzyskania wolności przez Polskę. Został również przeprowadzony  i rozstrzygnięty konkurs wiedzy historycznej
dla uczniów klas III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą
  na temat Narodowego Święta Niepodległości
i wszyscy otrzymali równorzędne nagrody.
Natomiast w środę 15 listopada 2017 r. klasy II b, III f ponownie wystąpiły dla seniorów.
W ten sposób dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza rozpoczęły współpracę z nowopowstałym Domem Dziennego Pobytu Senior Plus w Kwidzynie. Mamy nadzieję, że będzie to również początek budowy swoistego mostu pokoleniowego, gdzie aktywny Senior będzie wzorem dla Juniora.


galeria

III a  i jej spotkanie z rzeźbiarzem Rakiem

Czwartek   9 XI był dla klasy III a niezwykle twórczy, rozśpiewany i wesoły. Niektórzy twierdzą, że był także męczący ! Wszystko to za sprawą wizyty w Pracowni Rzeźby w Rakowcu. Tam pracowaliśmy bardzo ciężko. Tworzyliśmy zabawki z naturalnych materiałów. Każda zabawka była inna , a przez to niepowtarzalna. 
Ich pomysłodawcami i projektantami byliśmy my sami ! W pracy dyskretnie pomagali nam instruktorzy : pan Piotr
i pani Basia.  W przerwie urządziliśmy występy na scenie – była muzyka, taniec i śpiew. Urządziliśmy też wystawę  wykonanych zabawek, a na niej- aniołki, samoloty, szopki, obrazki, domki… Pobyt w Rakowcu zakończyliśmy prawie 3 km spacerem po wsi. Braliśmy bowiem udział w grze terenowej „W poszukiwaniu skarbu”. Aby dotrzeć
do skarbu musieliśmy po drodze  rozwiązywać rozmaite zadania. Na szczęście mieliśmy ze sobą  mamę Natalki i tatę Dawida, którzy okazali się niezawodni.  Spacer był długi, ale udany, zwłaszcza, że pod nogami mnóstwo jesiennych liści. To był dla nas dobry dzień . patrz- https://youtu.be/XtbneP8lk78

Wycieczka do Kauflandu

6 listopada 2017 r. dzieci z klasy 3 e wybrały się do sklepu Kaufland. Zapoznały się tam z działami sklepu oraz odwiedziły gabinet pana dyrektora, magazyny, chłodnię, punkt informacyjny i wiele innych miejsc. Miały także możliwość zaobserwowania na czym polega praca sprzedawcy i w jaki sposób należy dokonywać zakupów. Dziękujemy Pani Joli za zorganizowanie super wycieczki.


galeria

PROJEKT MINI-EKOSZKOŁA

6 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach „Na czym polega zrównoważona
gospodarka leśna i co nam daje recykling", podczas której poznawali zagadnienia dotyczące gospodarki leśnej, produkcji papieru i recyklingu.

Mini-ekoszkoła" to projekt firmy International Paper Kwidzyn skierowany do uczniów klas piątych kwidzyńskich szkół podstawowych mający na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów

 


galeria 

 

Spacer pod pomnik

 

2 listopada w Zaduszki, uczniowie z klasy 3 g odwiedzili Skwer Kombatanta. Zapalili znicze w hołdzie żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny oraz poznali miejsca i daty bitew, w których brali udział.

 


galeria

Jesienne spotkanie kl. I a

 

Dnia 28 października uczniowie klasy I a wraz z rodzicami spotkali się w Przedszkolu AKUKU,
aby wspólnie pobawić się z ,,JESIENIĄ" i przy okazji trochę się poznać. Było wesoło i kolorowo!
Przygotowane zabawy przez zaprzyjaźnione Mamy zachwyciły dzieci, rodziców i oczywiście p. Małgosię.
W tajemnicy dodam tylko, że.... lubimy takie dni!


galeria

Wycieczka do Parku Technologicznego

25 października klasa IIId była  na wycieczce w Kwidzyńskim Parku Technologicznym. Uczniowie poznali różne, alternatywne źródła energii. Zobaczyliśmy jak działa farma wiatrowa, panel słoneczny oraz pompa ciepła. Braliśmy udział w różnych eksperymentach i na własne oczy przekonaliśmy się, że to nie czary- tylko przyroda i pomysły ludzi, którzy potrafią wykorzystać Słońce, wiatr, rzekę do produkcji energii. Wycieczka odbyła w ramach tworzenia projektu ,,Eksperymentuj na wiosnę”. Bardzo dziękujemy za możliwość poznania alternatywnych źródeł energii
p. Leszkowi Czubale.


galeria

Szaszłykowe szaleństwo!

Szaszłykowe szaleństwo w pierwszej klasie?! Tak, to jest możliwe!
24 października uczniowie klasy Ia samodzielnie wykonali przepyszne
  owocowe przekąski na patyku.
Przekonali się również, jak wielką moc mają i dają owoce, zdobywając prawo do zjedzenia zdrowego posiłku
na wybranej lekcji. I to nam się podoba!


galeria

BLIŻEJ GWIAZD

Jak co roku jesienią, uczniowie wszystkich klas szóstych, w ramach lekcji przyrody, wyjechali do grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Odbyli wirtualną podróż do odległych galaktyk podczas zajęć
w planetarium. Pogoda dopisała, a więc przez nowoczesny teleskop mieli też okazję zaobserwować plamy na Słońcu.

 


galeria

Wycieczka do ogrodu

W piękny październikowy dzień uczniowie klasy 3 g wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego
na Miłosną. Spotkali się z panem leśniczym, który opowiedział ciekawostki na temat zwierząt żyjących w lesie oraz roślin
  przygotowujących się do zimy. Miło spędziliśmy czas przy wspólnym ognisku i wesołych zabawach.


galeria

Pola nadziei

Dnia 6 października 2017 r. uczniowie szkolnego koła PCK posadzili żonkile na zielonym terenie przed szkołą. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Wiosną, gdy wyrosną
piękne żółte kwiaty, zostaną one wykorzystane jako wyjątkowy dodatek do sprzedawanych rękodzieł
naszych uczniów. Dochód ze sprzedaży zostanie natomiast przekazany na rzecz podopiecznych
Hospicjum w Kwidzynie. Mamy nadzieję, że naszym  działaniem wesprzemy ludzi w trudnych chwilach życiowych
i choć na trochę  przywołamy uśmiech na ich twarzach. Warto otworzyć swoje serce na potrzeby innych.


galeria

Warsztaty teatralne

Początek października  dla klas III a i III b był wyjątkowo  magiczny i radosny. Uczniowie wzięli udział
w warsztatach teatralnych odbywających się
  w ramach Międzynarodowego Festiwalu Animo Kwidzyn 2017.
Razem z prowadzącym zajęcia, panem Krzysztofem Falkowskim, odkrywaliśmy niezwykły świat teatru magnesu.
  Rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentu spektaklu o rybaku i rybce. Następnie własnoręcznie stworzyliśmy swoje płaskie lalki . Każda lalka zaopatrzona w magnesy  czekała z nami  w kolejce na swoje pięć minut na scenie.
Tym razem
  to my , z pomocą swoich lalek  i pana Krzysztofa, odgrywaliśmy krótkie scenki !  Śmiechu było
co niemiara. Po występie
  lalki wróciły z nami do domu. Już  nie możemy się doczekać  kolejnego  przedstawienia
z ich udziałem. Teraz już wiemy, że teatr-magnes
  to sztuka… Niezła…

 
galeria

Marionetka z papieru

W ramach trwajacego w naszym mieście 12 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ANIMO, uczniowie kl.III f uczestniczyli w warsztatch, które przeprowadził pan Miroslav Duša projektant i scenograf, wieloletni wykładowca na katedrze sztuki lalkarskiej VŠMU  oraz na Wydziale Animacji Filmowej VŠMU
w Bratysławie.
Uczniowie
przeżyli wspaniałą przygodę ... przygodę z papierem. Zwieńczeniem pracy była zabawa
 w tworzenie krótkich scenek i dialogów z wykorzystaniem
  własnego marionetkowego dzieła.

 
galeria

Z wizytą w Straży Miejskiej

Dnia 4 X klasa 1d była na wycieczce w Straży Miejskiej. Nie mieliśmy daleko!
Panowie, Mirek i Wojtek, oprowadzili nas po salach i opowiedzieli o swojej pracy.
  Mogliśmy zobaczyć jak pracują kamery rozsiane po naszym mieście. Pochwaliliśmy się wiadomościami dot. zasad bezpiecznego poruszania się
po drogach. W nagrodę otrzymaliśmy pyszne cukierki. Na koniec wycieczki p. Wojtek odprowadził nas
do przejścia dla pieszych i sprawdził w praktyce naszą wiedzę.


galeria

SOS dla sów

Dnia 30 września br. w klasie III b i III f odbyła się interesująca lekcja w ramach projektu edukacyjnego pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”, którą przeprowadziła pani koordynator projektu, Ewelina Kurach. Zajęcia były wyśmienitą okazją do poznania niezwykłych przystosowań do życia tej wąsko wyspecjalizowanej grupy ptaków. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć pióra sów, wypluwki, obrączki ornitologiczne oraz budki i kosze lęgowe dla tych ptaków. Dzieci były zachwycone zajęciami. Składamy serdeczne podziękowania
pani Elizie Boreckiej-Sobczak
ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie za zorganizowanie cudownych zajęć.


galeria

Ognisko integracyjne

       W sobotnie popołudnie, 1 października, dzieci z klasy 1d wraz z rodzinami spotkały się na ognisku integracyjnym. Były pieczone kiełbaski, ciasta i sałatki. Nie zabrakło spaceru do lasu i wesołych zabaw w terenie. Wszystkim czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze. Już nie możemy się doczekać kolejnego takiego spotkania.


galeria

Dzień Chłopaka w klasie II a

Z niewielkim wyprzedzeniem 29. września w klasie II a odbyły się obchody Dnia Chłopaka.
Nasi
  klasowi dżentelmeni otrzymali  eleganckie muszki i nową piłkę nożną.
Nie zabrakło też laurek od koleżanek z klasy oraz słodkiego poczęstunku.

  

Zajęcia przyrodnicze kl. III a

Wrześniowego, słonecznie jesiennego dnia  klasa III a uczestniczyła  w zajęciach  przyrodniczo-edukacyjnych
w Stowarzyszeniu
  „Eko- Inicjatywa” na Miłosnej. Tam spotkaliśmy się z przesympatycznym panem  Kubą- edukatorem, który opowiadał nam  o wilkach. Opowieści  były ciekawe i zabawne, zwłaszcza, że pan Kuba sam
je improwizował !!! Dowiedzieliśmy
  się, że nawet wilk może być dobry. W przerwie zabawialiśmy się w cudownym ogrodzie zmysłów. Udaliśmy się także na spacer do lasu. Z panem Kubą nie nudziliśmy się ani przez chwilę,
a jego
  szalona zabawa „Szpak” sprawiła, że dość szybko opadliśmy z sił… Na szczęście tylko na chwilę… 


galeria

Ogólnopolski Idea Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy

 W sobotę Szybkie Jednoślady uczestniczyły w ogólnopolskim maratonie rowerowym, którego jeden z etapów odbywał się w Kwidzynie. Nasza drużyna reprezentowała miasto Kwidzyn. Chłopcy wspaniale się spisali i ukończyli szczęśliwie maraton. Po dojechaniu do mety cała drużyna uczestniczyła w imprezach towarzyszących.


galeria

Powitanie jesieni w kl. I-III

22 września 2017 r. uczniowie klas I-III powitali jesień. Podczas apelu, który przygotowali uczniowie klas III d i III e promowano zdrowe odżywianie. Przedstawienie umiliły piosenki o tematyce jesiennej oraz gra na flażoletach. Występ wszystkim bardzo się podobał. Młodzi artyści zostali poproszeni o bis.


galeria

Smaki Jesieni 2017

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała się w festyn SMAKI JESIENI. Jest to impreza o charakterze charytatywnym. Tym razem pieniądze uzyskane ze sprzedaży przetworów i ciast, które tak licznie przynieśli uczniowie Czwórki, zostały przeznaczone na rehabilitację wybudzonego ze śpiączki nauczyciela
Szkoły Podstawowej nr 6 – Pana Macieja Walenczewskiego.
Stoisko naszej szkoły zachwycało kolorami i różnorodnością. Byli tacy, którzy od razu kierowali swoje kroki
ku nam, twierdząc, że: ”Tylko u Was takie dobre wszystko!”
Ową dobroć zawdzięczamy Państwu – Mamom, Tatusiom, Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom … naszych podopiecznych. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i liczymy na pomoc w następnych latach.
   
Koordynator działań-Agnieszka Rychlik


galeria

Wycieczka klasy II a do „ Terenów Zielonych”

14. września dzieci z klasy II a wzięły udział w wyciecze przyrodniczej do cudownego miejsca – firmy
„Tereny Zielone” , której właścicielką jest pani Marianna Kędziora. Babcia Ani Witkowskiej,
pani
  Maria Witkowska, która pracuje w tejże firmie, pokazała uczniom hodowlę różnorodnych roślin ozdobnych
i pospolitych. Dzieci miały możliwość poznania drzewek, krzewów i kwiatów poprzez ich oglądanie , dotykanie
i wąchanie. To było niezapomniane, bliskie spotkanie z naturą. Drugoklasiści wraz z wychowawcą
 
serdecznie dziękują pani Marii Witkowskiej za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.


galeria

Spotkanie klas 1 ze strażnikami miejskimi

 Dnia 13 września w naszych klasach gościliśmy strażników miejskich. Panowie przypomnieli nam zasady przechodzenia przez jezdnię. Pouczająca pogadanka na temat bezpieczeństwa na pewno zostanie na długo w pamięci dzieci.


galeria